BURSA TEST ve ANALİZ LABORATUVARI

DOĞRU...HIZLI...GÜVENİLİR...

TÜBİTAK BUTAL’de "Laboratuvar Uygulamalarında Validasyon” ve "Laboratuvar Uygulamalarında Ölçüm Belirsizliği" Eğitimleri

TÜBİTAK BUTAL planlı eğitim etkinlikleri kapsamında; özel sektör katılımcılarına yönelik olarak, 24-25 Eylül 2018 tarihlerinde "Laboratuvar Uygulamalarında Validasyon Eğitimi" ve "Laboratuvar Uygulamalarında Ölçüm Belirsizliği Eğitimikonularında eğitimler gerçekleştirildi.

İlk gün "Laboratuvar Uygulamalarında Validasyon Eğitimi"nde; metot validasyonunun amacı, metot validasyonu parametreleri konularında teorik ve uygulamalı bilgiler; ikinci gün "Laboratuvar Uygulamalarında Ölçüm Belirsizliği Eğitimi"nde ise genel tanımlar, belirsizlik hesaplamalarında kullanılan istatistiksel dağılım tipleri, ölçüm belirsizliği hesaplamaları ve raporlanması konularında teorik ve uygulamalı bilgiler verildi.

Eğitimler esnasında ayrıca katılımcılara, TÜBİTAK BUTAL’ın alt yapısı ve laboratuvar imkanlarına yönelik sunum ve Laboratuvar gezisi de gerçekleştirilerek bilgi alışverişlerinde bulunuldu.

Eğitim Etkinlikleri, katılımcılara TÜBİTAK BUTAL Müdürü Sedat AKTAŞ tarafından “Katılım Belgesi” verilmesi ile sona erdi.

26.09.2018