BURSA TEST ve ANALİZ LABORATUVARI

DOĞRU...HIZLI...GÜVENİLİR...

Eğitim ve Bilimsel Etkinlikler

TÜBİTAK BUTAL EĞİTİM HİZMETLERİ :

TÜBİTAK bünyesinde bir “Ar-Ge Kolaylık Birimi” olarak faaliyet gösteren ve uluslararası Laboratuvar ve Muayene Kuruluşu Akreditasyonlarına sahip olan Bursa Test ve Analiz Laboratuvarı (BUTAL); malzeme, tekstil, kimya, çevre, gıda ve tarım kimyası konularında kamu ve özel sektör kurum/kuruluşları ile üniversiteler ve Ar-Ge merkezlerine test/analiz, muayene hizmetleri sunmaktadır.

Ürün kalitesini artırmada en önemli etkenlerden biri üretimin her kademesinde kalite kontrol işlemlerinin gerçekleşmesini sağlamaktır. Bu unsur göz önüne alındığında, personel eğitiminin ve konuyla ilgili alınan eğitim kalitesinin önemi dikkat çekmektedir.

Bilim, teknoloji ve yenilik yoluyla, paylaşımcı, yönlendirici ve katılımcı yaklaşımlarla, toplumumuzun ekonomik, sosyal ve çevresel yaşam kalitesinin çağdaş uygarlık düzeyine kavuşmasına hizmet eden, alanında uluslararası etkinliğe sahip bir kurum olmak hedefi doğrultusunda, müşteri eksenli faaliyetlerini sürdürmekte olan BUTAL, ülke genelinde test/analiz alanında ihtiyaç duyulan etkin ve doğru bilgi transferini gerçekleştirmeye yönelik eğitim hizmetleri de sunmaktadır.

BUTAL; programlı eğitimlerinin yanı sıra eğitim ihtiyacı duyan kuruluşların başvuru yapması durumunda program dışı eğitimler de düzenleyebilmektedir. Eğitimler genellikle laboratuvarlarımızın yaptıkları test ve analizler ile ilgili olmaktadır. Sözkonusu eğitimler, konusunda uzman personel tarafından teorik ve uygulamalı olarak BUTAL laboratuvarlarında verilmekte olup, eğitim sonunda katılımcılara "Katılım Belgesi" verilmektedir.

TÜBİTAK BUTAL'de 01 Haziran 2019 tarihine kadar gerçekleştirilecek Eğitim Programları ve Formlar için gereken bilgiler, aşağıdaki linklerde yer almaktadır.

----------------------------------------------------------------------------------------------------

TÜBİTAK BUTAL Online Eğitim Başvuru Formu < linki tıklayınız.

--------------------------------------------------------------------------------------

yeniTÜBİTAK BUTAL EĞİTİM VE BİLİMSEL ETKİNLİKLERİ 2019

01 Haziran 2019 tarihine kadar yapılacak eğitimlerimize ait bilgilere aşağıdaki linklerden ulaşılabilir.

  1. Enerji Dağılımlı XRF Analiz Tekniği Eğitimi 21-22 Mart 2019
  2. HPLC-RID Sistemi ile Şeker Bileşenleri  Uygulama Eğitimi 04 Nisan 2019
  3. Su Geçirmezlik (TS 257 EN 20811), Su İticilik (TS EN ISO 4920) ve Yağ İticilik (TS EN ISO 14419) Eğitimi 24 Nisan 2019
  4. Yırtılma Dayanımı (TS EN ISO 13937-2-3-4) Eğitimi 25 Nisan 2019
  5. Martindale Aşınma Dayanımı  (TS EN 12947-2), Boncuklanma ve Yüzey Değişimi (TS EN ISO 12945-2) Eğitimi 26 Nisan 2019
  6. Laboratuvar Akreditasyonu ve Uygulamaları Eğitimi 20-21 Mayıs 2019