BURSA TEST ve ANALİZ LABORATUVARI

DOĞRU...HIZLI...GÜVENİLİR...

Eğitim ve Bilimsel Etkinlikler

TÜBİTAK BUTAL EĞİTİM HİZMETLERİ :

TÜBİTAK bünyesinde bir “Ar-Ge Kolaylık Birimi” olarak faaliyet gösteren ve uluslararası Laboratuvar ve Muayene Kuruluşu Akreditasyonlarına sahip olan Bursa Test ve Analiz Laboratuvarı (BUTAL); malzeme, tekstil, kimya, çevre, gıda ve tarım kimyası konularında kamu ve özel sektör kurum/kuruluşları ile üniversiteler ve Ar-Ge merkezlerine test/analiz, muayene hizmetleri sunmaktadır.

Ürün kalitesini artırmada en önemli etkenlerden biri üretimin her kademesinde kalite kontrol işlemlerinin gerçekleşmesini sağlamaktır. Bu unsur göz önüne alındığında, personel eğitiminin ve konuyla ilgili alınan eğitim kalitesinin önemi dikkat çekmektedir.

Bilim, teknoloji ve yenilik yoluyla, paylaşımcı, yönlendirici ve katılımcı yaklaşımlarla, toplumumuzun ekonomik, sosyal ve çevresel yaşam kalitesinin çağdaş uygarlık düzeyine kavuşmasına hizmet eden, alanında uluslararası etkinliğe sahip bir kurum olmak hedefi doğrultusunda, müşteri eksenli faaliyetlerini sürdürmekte olan BUTAL, ülke genelinde test/analiz alanında ihtiyaç duyulan etkin ve doğru bilgi transferini gerçekleştirmeye yönelik eğitim hizmetleri de sunmaktadır.

BUTAL; programlı eğitimlerinin yanı sıra eğitim ihtiyacı duyan kuruluşların başvuru yapması durumunda program dışı eğitimler de düzenleyebilmektedir. Eğitimler genellikle laboratuvarlarımızın yaptıkları test ve analizler ile ilgili olmaktadır. Sözkonusu eğitimler, konusunda uzman personel tarafından teorik ve uygulamalı olarak BUTAL laboratuvarlarında verilmekte olup, eğitim sonunda katılımcılara "Katılım Belgesi" verilmektedir.

--------------------------------------------------------------------------------------

TÜBİTAK BUTAL Online Eğitim Başvuru Formu linki tıklayınız.

--------------------------------------------------------------------------------------

TÜBİTAK BUTAL EĞİTİM DUYURU FORMLARI (2018)

Eğitim Duyuruları hakkında detaylı bilgiler için alttaki linkleri tıklayınız.

1- Laboratuvar Uygulamalarında Validasyon Eğitimi

2- Laboratuvar Uygulamalarında Ölçüm Belirsizliği Eğitimi

3- Uygulamalı EDXRF Analiz Tekniği Eğitimi

4- Hayvan Yemi Kalitesi Analizleri Uygulamalı Eğitimi /2018-1

5- Gıdalarda Metal Analizleri Teknikleri Uygulamalı Eğitimi /2018-2

6- Tekstilde Performans Testleri-1 Eğitimi

7- Tekstilde Performans Testleri-2 Eğitimi