BURSA TEST ve ANALİZ LABORATUVARI

DOĞRU...HIZLI...GÜVENİLİR...

Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörlüğü ile TÜBİTAK BUTAL Müdürlüğü Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

Bilimsel araştırma, eğitim-öğretim ve uygulama alanlarında ortak çalışmalar yapmak ve Kamu-Üniversite-Sanayi işbirliğinin geliştirilmesine katkı sağlamak amacıyla, Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörlüğü ile TÜBİTAK BUTAL Müdürlüğü arasında 21 Ağustos 2019’da “İşbirliği protokolü“ imzalandı.

TÜBİTAK BUTAL’ de gerçekleşen protokol töreninde, Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim KILAVUZ ve TÜBİTAK BUTAL Müdürü Sedat AKTAŞ imza için bir araya geldi.

Bursa Uludağ Üniversitesi Rektör Yardımcıları, Enstitü Müdürleri, Akademisyenler ve TÜBİTAK BUTAL çalışanlarının katılımlarıyla imzalanan protokol kapsamında; ortaklaşa yürütülecek Ar-Ge projeleri, ulusal/uluslararası kongre, sempozyum, çalıştay ve buna benzer bilimsel faaliyetlerde azami desteğin sağlanması hedeflenmekte olup, bilgi birikimi ve tecrübelerin paylaşılacağı inovasyon toplantılarının gerçekleştirilmesi de öngörülmektedir.

Protokol töreninin ardından, üniversiteden gelen heyete laboratuvarlar gezdirilerek, yapılan çalışmalar hakkında detaylı bilgiler de verildi.

 

Fotoğraflar

21.08.2019