BURSA TEST ve ANALİZ LABORATUVARI

DOĞRU...HIZLI...GÜVENİLİR...

TÜBİTAK BUTAL'de “Tekstilde Ar-Ge Mühendisi Yetiştirme Programı”na Eğitim Desteği Gerçekleştirildi

Tekstil Mühendisleri Odası Bursa Şubesi moderatörlüğünde, Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) ve Uludağ Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB) desteğiyle; Ar-Ge ve Tasarım Merkezlerinin personel yetkinlik ihtiyaçlarını giderme ve edinilen proje kültürünün merkezlerde içselleştirilmesiyle nitelikli personel istihdamına katkıda bulunmak amacıyla “Tekstilde Ar-Ge Mühendisi Yetiştirme Programı” düzenlenmiştir.

Bu programı destekleyen kuruluşlar kısmında yer alan TÜBİTAK BUTAL, 09 Nisan ve 13 Nisan 2021 tarihlerinde 25’er kişilik farklı iki grup için (hafta sonu ve hafta içi grubu) Test Yöntemleri-Laboratuvar Ziyareti konusunda eğitim desteği vermiştir.

Gruplardaki kullanıcılara TÜBİTAK BUTAL'in genel tanıtımı ile TÜBİTAK BUTAL Malzeme-Tekstil Laboratuvarında uygulanan test ve analizler görsel videolar ve sunumlarıyla anlatılmış, yöneltilen sorular cevaplandırılmıştır.

Eğitimler, TÜBİTAK BUTAL MT-Lab. çalışanı Uzman Araştırmacı Funda GÖKSEL tarafından verilmiş olup; Uzman Araştırmacı Seray TOPRAK ve Teknisyen Miraç Murat KILINÇ destek vermiştir.

14.04.2021