BURSA TEST ve ANALİZ LABORATUVARI

DOĞRU...HIZLI...GÜVENİLİR...

TÜBİTAK BUTAL Tarafından Düzenlenen "Innovative Textiles" Konulu Uluslararası Eğitim Başarıyla Tamamlandı

Gelişmekte olan ülkelere yönelik olarak; T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Birleşmiş Milletler Sınai Kalkınma Teşkilatı (UNIDO) işbirliği ve destekleriyle TÜBİTAK BUTAL organizasyonunda 25 Ekim- 07 Kasım 2023 tarihleri arasında “Innovative Textiles” konulu uluslararası eğitim düzenlenmiş olup, eğitime 9 farklı ülkeden (Bangladesh, Cameroon, Etiyopya, Ghana, Mali, Nijerya, Pakistan, Vietnam, Zimbabwe) 10 kursiyer katılım sağlamıştır.

Söz konusu eğitim programı kapsamında; Ege Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Bölümü tarafından organize edilen “IITAS“ Sempozyumuna katılınmış olup, ayrıca 9 Eylül Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Bölümü, İzmir ve Denizli’deki özel sektör kuruluşları ile teorik ve teknik çalışmalar yapılmış olup; TÜBİTAK BUTAL Laboratuvarlarında da uygulamalı laboratuvar çalışmaları gerçekleştirilmiştir.

Eğitimi başarıyla tamamlayan kursiyerlere “Eğitim Sertifikaları” verilmiştir ve söz konusu eğitim programının meslek alanlarına büyük faydalar kattığını belirten kursiyerlerin genel değerlendirmeleri, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız ve TİKA temsilcilerinin katılımları ile eğitim tamamlanmıştır.

09.11.2023